news: session : pl
wersjaLang: TextPL
News

KOREA BUSINESS DELEGATION TO EUROPE MAY 2017

 

SOUVRE INTERNATIONALE STRATEGICZNYM DYSTRYBUTOREM PRODUKTÓW INVENTIA

 

Inventia Polish Technologies oświadcza, iż od dnia 04.04.2016 - SOUVRE INTERNATIONALE jest jej strategicznym partnerem w zakresie dystrybucji produktów z Kolagenem Naturalnym Inventia®.

prezes Souvre- Waldemar Smoliński oraz prezes Inventia- Leszek Kałęcki

 

POLSKI KOLAGEN DEBIUTUJE W CHILE

 

Inventia Polish Technologies, polska firma kosmetyczna rozpoczęła sprzedaż na rynku chilijskim. Specjalizuje się w produktach opartych na kolagenie naturalnym.

Kosmetyki z kolagenem mają rozwiązywać problemy ze skórą oraz pomagać w pielęgnacji twarzy i ciała. Polskie produkty wyróżniają się na tle konkurencji tym że są oparte na kolagenie naturalnym, pochodzącym z ryb, a nie na kolagenie sztucznym.Chile jest pierwszym rynkiem Ameryki Południowej, na którym rozpoczynamy ekspansję. Wkrótce chcemy rozpocząć sprzedaż w Kolumbii i Ekwadorze. – mówi Grzegorz Wiśniowski, sales & marketing manager w Inventia PT.

W Chile, polski kolagen będzie sprzedawany w salonach spa, salonach kosmetycznych oraz przez sieć konsultantek firmy Collderm, która jest chilijskim partnerem Inventii PT. Produkty firmy adresowane są do kobiet w wieku 35-65 lat i nie są to kosmetyki tanie (kosztują równowartość ok 200 zł).

Inventia PT rozpoczęła działalność w 2003 r. i specjalizuje się w produkcji innowacyjnych kosmetyków i suplementów diety.

Więcej na: Ambasada Polski w Chile

 

AD VOCEM:

DO AKTUALNOŚCI COLWAY CZERWIEC 2014

 

W pierwszych dniach czerwca 2014 r w AKTUALNOŚCIACH ( colway.net.pl/aktualnosci) ukazało się credo naszego partnera handlowego, popełnione piórem jednego z szefów sieci a mianowicie p. Jarosława Zycha.

A oto nasz komentarz do tego stanowiska:

Artykuł ten prezentuje całkowicie odwróconą sytuację w odniesieniu do rzeczywistości.

To my Inventia Polish Technologies zmuszona została kilkuletnimi działaniami naszego partnera do poszukiwania nowych rozwiązań i dróg dystrybucji.

Od lat, w brandzie Inventii PT ( co potwierdzają anonse w Aktualnościach ) równolegle dystrybuowane były produkty nie wytwarzane przez nas.

Nasze naciski, jako producenta, na wyłącznego dystrybutora, aby zaprzestać tych praktyk, spełzły na niczym a nawet więcej: otrzymaliśmy kategoryczną odmowę Dystrybutora oparcia się wyłącznie na naszej produkcji, inwencji i doświadczeniu.

Inventia PT nie zgodziła się na kontynuację współpracy w tej formie. W tej sytuacji dwie strony, a więc Inventia PT i Colway - Colway Distribution, zgodnie wynegocjowały, jedyne słuszne wspólne stanowisko o stopniowym rozwijaniu własnych systemów sprzedaży- czyli de facto bardzo pokojowym rozluźnieniu współpracy.

Wszelka inna argumentacja taka jak np.:

- Inventia chce zjeść i mieć ciastko,

- brak lub niepełna rejestracja produktów,

- brak innowacyjności produktów,

- posiadanie przez Dystrybutora „ naukowego” aktywnego kolagenu nie ulegającego degradacji,

- itd., itd..,

to nic innego jak bardziej lub mniej udolna próba wytłumaczenia się przed własną siecią dystrybucyjną z powodów postępującego już rozluźnienia związków handlowych z nami, jako największym od ponad 10 lat producentem aktywnego kolagenu nowej generacji.

A czy i przy okazji nie najlepszym Kolagenem ??

Tego wyboru dokonają konsumenci i użytkownicy naszych kosmetyków.

Markowy, bezpieczny, przyjazny produkt tworzony w nowoczesnym, licencjonowanym i certyfikowanym Zakładzie obroni się sam, i nie zaszkodzi mu źle pojęta konkurencja.

Jeszcze jedna nagłośniona kwestia , do której nie można się nie odnieść.

Bardzo dużo w ostatnim okresie na różnego rodzaju forach internetowych, szczególnie zaś wśród uczestników i konsumentów sieci MLM szermuje się hasłem >patent na kolagen<.

W tej żywej wymianie poglądów, gremialnie funkcjonują, nazwijmy to: niedomówienia.

Można, a nawet trzeba postrzegać to wyłącznie w kategoriach marketingowych, mających zachęcić potencjalnych nabywców do skierowania swoich kroków zakupowych w stronę tegoż dystrybutora, który ma kolagen z >patentem<.

Prawda zaś jest całkiem prozaiczna:

Nikt nie ma patentu na prawo produkcji jakiegokolwiek kolagenu, w tym kolagenu pozyskiwanego z ryb ( pozostaje pytanie – czy robi to profesjonalnie ?).

Można, co najwyżej rozpatrywać ten problem w kategoriach oryginalności sposobu produkcji, a precyzyjniej temat ujmując – sposobu wytwarzania kolagenu aktywnego biologicznie. Rzeczywiście, można opatentować metodę wytwarzania kolagenu – co absolutnie nie oznacza, że nikt inny, poza właścicielem opatentowanej metody wytwarzania, jest pozbawiony praw do produkcji kolagenu.

Zarząd Inventia Polish Technologies .

 

 


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Prawa autorskie © Inventia Polish Technologies Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.